Verouk

URNIK VEROUKA 2018/19

Spoštovani starši in vsi, ki skrbite za versko vzgojo otrok.

S prisrčnimi pozdravi naslavljam na vas spodbudo ob novem katehetskem letu. Vem, da se v globini svojega srca zavedate odgovornosti, da otroka vzgajate v krščanski veri in ljubezni do Boga in bližnjega. Vsak se trudi po svojih močeh, zato vas, spoštovani starši in skrbniki, v tem pastoralnem letu, posebej spodbujam, da poživite svoje krščansko življenje in pogumno ohranjate držo kristjana v svojih družinah, na delovnem mestu, v župnijski skupnosti … Pri tem vam želim obilo poguma, medsebojnega zaupanja, razumevanja in potrpežljivosti. Prosim vas za sodelovanje, saj bomo le s skupnimi močmi otroku lahko pomagali na poti odkrivanja Boga. Čas, ki ga boste namenili za rast v veri, ni stran vržen čas, ampak naložba v vašo in otrokovo prihodnost. Seme dobrega, ki ga sejete, bo nekega dne vzklilo in obrodilo svoj sad, čeprav imate mogoče ta trenutek občutek, da je vse zaman. Z zaupanjem radi molite za svoje otroke. Pouk v veri, sodelovanje pri sveti maši in dobrodelnost so trije stebri, na katerih sloni krščansko življenje. V zgodovini se je vera prenašala predvsem s staršev na otroke, preko vsakdanjega življenja in dela, ki je bilo prepleteno z vsakodnevno molitvijo in zaupanjem v Božje varstvo. Danes smo se od omenjene resničnosti žal precej oddaljili, a ni prepozno, da to tradicijo slovenskega naroda ponovno okrepimo.

Spovedni dan (8.10)

Otroci naj pridejo po končanih šolskih obveznostih k sveti spovedi. Župnik bo v kapeli do 16. ure. Prvi in drugi razred naj pridejota k sveti maši in sicer drugi razred v ponedeljek in prvi razred v  torek ob 19. uri.

Verouk urnik

URA PONEDELJEK TOREK